Brown Eggs Shell

Home/Brown Eggs Shell
 • DOMINANT ŽÍHANÝ D 959 je velice atraktivně zbarveným programem připomínajícím plemeno Plymutka žíhaná. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec. Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je vyrovnaná a intenzivně hnědá barva skořápky vajec. Žíhaná kresba nosnic je doplněna hnědou nebo stříbrnou barvou peří na krku a na křídlech. Tento program je výsledkem křížení žíhané otcovské populace BPR rychle opeřující s alelou recesivní k genu pro rychlost opeřování K/k a mateřské hnědé populace RIR pomalu opeřující s dominantní alelou K. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel "K/k", kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu "K" a je pomalu opeřující a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "k" a je rychle opeřující, což je patrně na letkách jednodenních kuřat.
 • DOMINANT ČERVENÝ D 853 je velice atraktivně zbarveným programem s hnědou až červenou barvou peří na celém těle. Program je autosexingový a má žlutou barvu kůže. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku a na Ukrajině. Předností jsou vysoké parametry snášky okolo 300 vajec. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Tento program je výsledkem křížení rychle opeřující otcovské populace RIR s alelou recesivní k genu pro rychlost opeřování "K/k" a mateřská populace je pomalu opeřující hnědá populace RIR s dominantní alelou "K". Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel "K/k", kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu "K" a je pomalu opeřující a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "k" a je rychle opeřující, což je patrně na letkách jednodenních kuřat.
 • DOMINANT HNĚDÝ D 102 je programem v minulosti využívaným i v klecových intenzivních chovech v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Obchodně se dnes uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a v intenzivních podmínkách produkce konzumních vajec v několika zemích jako je Nigerie, Kazachstán a Ukrajina. Díky tomu je také využíván i v exportu prarodičovských a rodičovských kompletů do Afriky a Asie pro intenzivní výrobu konzumních vajec. Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu .Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Hnědá barva peří je doplněna bílou barvou letek a ocasu. Tento program je výsledkem křížení hnědé otcovské populace RIR a mateřské bílé populace RIW. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely S genu stříbrného/zlatého = Silver/gold "S/s", kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu "S" a je bílý a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "s" a je hnědá.
 • DOMINANT SUSSEX D 104 je velice atraktivně zbarveným programem připomínajícím plemeno Sussex světlý s tím rozdílem,že náš program je autosexingový a má žlutou barvu kůže. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec. Předností jsou vysoké parametry snášky nad 300 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Takzvaná kolumbijská kresba opeření je tvořena černou barvou peří na krčním závěsu,na letkách a ocasu. Tento program je výsledkem křížení dvou populací Sussex. Otcovská populace je rychle opeřující s alelou recesivní "k" genu pro rychlost opeřování "K/k" a mateřská populace je pomalu opeřující s dominantní alelou "K". Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel K/k, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu "K" a je pomalu opeřující a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "k" a je rychle opeřující,což je patrně na letkách jednodenních kuřat.
 • DOMINANT MODRÝ D 107 je jedním z nejžádanějších našich programů díky originalitě v modrém zbarvení peří a uplatnění kolorsexingu u jednodenních kuřat. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a dalších zemích Evropy. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec. Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Atraktivní je šedá až modrá barva peří dospělých nosnic s žíhanou kresbou u kohoutů. Tento program je výsledkem křížení originální dominantně homozygotní populace genotypu BlBl otcovské populace BLPR a mateřské žíhané populace BPR. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely "B" genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "b", která nezpůsobuje žíhanou kresbu a proto slepička je tmavá bez bílé kresby na hlavě.
 • DOMINANT ČERNÝ D 109 je jedním z nejžádanějších našich programů. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a dalších zemích Evropy. Současně je také využíván i v exportu prarodičovských a rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro intenzivní výrobu konzumních vajec. Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu a zejména vyrovnaná a intenzivně hnědá barva skořápky vajec. Atraktivní je leskle černá barva peří dospělých nosnic s hnědou kresbou peří na krku a hrudi nosnice. Kohout je žíhaný s hnědou barvou peří na krku, hrudi a křídlech. Tento program je výsledkem křížení hnědé otcovské populace RIR a mateřské žíhané populace BPR. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely "B/b" genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu "B" a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "b", která nezpůsobuje žíhanou kresbu a proto slepička je tmavá bez bílé kresby na hlavě.
 • DOMINANT ČERNÝ D 149 je originálně atraktivně zbarven, kdy černé peří na těle je doplněno stříbrnou kresbou na krku a hrudi a připomíná tak zvanou březovou kresbu některých starých plemen drůbeže. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a dalších zemích Evropy. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec. Předností jsou vysoké parametry snášky okolo 300 vajec. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Atraktivní je leskle černá barva peří dospělých nosnic se stříbrnou kresbou peří na krku a hrudi nosnice. Kohout je žíhaný se stříbrnou barvou peří na krku, hrudi a křídlech. Tento program je výsledkem křížení Sussexové otcovské populace SU a mateřské žíhané populace BPR. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely "B" genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "b", která nezpůsobuje žíhanou kresbu a proto slepička je tmavá bez bílé kresby na hlavě.
 • DOMINANT ČERVENĚ D 159 je velice atraktivně zbarveným programem připomínajícím plemeno Plymutka žíhaná, ale v červené – hnědé základní barvě peří se žíháním. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec. Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je vyrovnaná a intenzivně hnědá barva skořápky vajec. Tento program je výsledkem křížení červeně žíhané otcovské populace RIR rychle opeřující s alelou recesivní k genu pro rychlost opeřování K/k a mateřské hnědé populace RIR pomalu opeřující s dominantní alelou K. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel "K/k", kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu "K" a je pomalu opeřující a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "k" a je rychle opeřující, což je patrně na letkách jednodenních kuřat.
 • DOMINANT HNĚDÝ D 192 je programem atraktivně zbarveným s hnědou barvou peří tím rozdílem od programu D 102, že program D 192 má černé letky a ocas. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec. Předností jsou vysoké parametry snášky nad 300 vajec. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Hnědá barva peří je doplněna černou barvou letek a ocasu. Tento program je výsledkem křížení hnědé otcovské populace RIR a mateřské populace Sussex. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely "S" genu stříbrného/zlatého = Silver/gold (S/s), kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu "S" a je bílý a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "s" a je hnědá.
 • DOMINANT ČERVENĚ ŽÍHANÝ D 459 je programem atraktivně zbarveným s hnědou barvou peří a žíháním s tím rozdílem od programu D 159, že program D 459 je světlejší vliven genů od matky, kterou je sussexka.. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec. Předností jsou vysoké parametry snášky nad 300 vajec. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Hnědá barva peří a žíhanost je doplněna černou barvou letek a ocasu. Tento program je výsledkem křížení hnědé otcovské populace RIR s genem žíhanosti a mateřské populace Sussex. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely "S" genu stříbrného/zlatého = Silver/gold (S/s), kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu "S" a je bílý a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "s" a je hnědá.
 • DOMINANT AMBER D 843 je velice atraktivně zbarveným programem s hnědou kresbou na křídlech a někdy i na hrudi dospělé nosnice na bílém základním zbarvení celého těla. Program je autosexingový a má žlutou barvu kůže. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku a na Ukrajině. Předností jsou vysoké parametry snášky okolo 300 vajec. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Tento program je výsledkem křížení rychle opeřující otcovské populace RIW s alelou recesivní k genu pro rychlost opeřování "K/k" a mateřská populace je pomalu opeřující hnědá populace RIR s dominantní alelou "K". Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel "K/k", kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu "K" a je pomalu opeřující a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní "k" a je rychle opeřující, což je patrně na letkách jednodenních kuřat.